
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9022 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 24 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.3 A |
| DC Resistance (DCR) | 144 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 1.45 A |
| Saturation Current | 1.3 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 1.3 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.45 A |
| Temperature Rise Current | 1.85 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 1183
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.19236 | $1.92360 |
| 50 | $0.17442 | $8.72100 |
| 100 | $0.15816 | $15.81600 |
| 500 | $0.14133 | $70.66500 |
| 1000 | $0.12629 | $126.29000 |
| 3000 | $0.11285 | $338.55000 |
